Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Zadržaní cudzinci na Východe Slovenska

21. 07. 2011

20.07.2011 v čase o 08.10 hod. zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 7 cudzincov.

20.07.2011 v čase o 21.36 hod. bolo na kamerovom reťazci zaznamenané nedovolené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR jednou osobou. Počas pátracej akcie v čase o 22.25 hod. zadržala hliadka Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Vyšné Nemecké v katastrálnom území obce Záhor, okres Sobrance, cca 400 m od štátnej hranice, 1 štátneho príslušníka Ukrajiny. Za účelom rozboru prípadu nedovoleného prekročenia štátnej hranice sa v priebehu dňa uskutoční stretnutie s pracovníkmi Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny. Cudzinec je do ďalšieho rozhodnutia umiestnený v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Vyšné Nemecké.

20.07.2011 v čase o 22.30 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Zboj na autobusovej zastávke v obci Nová Sedlica, okres Snina, 6 štátnych príslušníkov Vietnamu. Osoby sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnené na OHK PZ Zboj. V priebehu dňa sa uskutoční stretnutie s pracovníkmi Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny za účelom rozboru uvedeného prípadu nedovoleného prekročenia štátnej hranice z Ukrajiny do SR.

 

19.07.2011 v čase o 00.30 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ulič v katastri obce Ulič, okres Snina, štátneho príslušníka Ukrajiny. Cudzinec prekročil štátnu hranicu z Ukrajiny neoprávnene mimo hraničný priechod. Jeho zdravotný stav bol dobrý, nevyžadoval lekárske ošetrenie. V zmysle readmisnej dohody bol muž odovzdaný pracovníkom štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby