Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. august 2020, piatok
 

Zadržaní cudzinci na východnom Slovensku

12. 04. 2011

Dňa 5. apríla 2011 v čase o 09.17 hod. zadržali policajti oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Podhoroď pri zastávke SAD v obci Ruský Hrabovec, okres Sobrance, 2 cudzincov, štátnych príslušníkov Afganistanu. Zdravotný stav osôb bol dobrý, nevyžiadal si lekárske ošetrenie. Cudzinci uviedli, že z domovského štátu vycestovali pred niekoľkými mesiacmi. Za cestu do niektorej z krajín európskej únie zaplatili ich príbuzní po 12.000,- USD za každého z nich. Vzhľadom k tomu, že obaja cudzinci sú maloletí (16 roční), boli dňa 5.4.2011 o 16.15 hod. odovzdaní pracovníkovi Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Michalovce, detašované pracovisko Sobrance, ktorý zabezpečí ich prevoz do Detského domova pre maloletých bez sprievodu v Hornom Orechovom.

Dňa 6. apríla 2011 v čase o 07.10 hod. kontrolovali a následne zadržali policajti oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Ulič za Stakčínom v smere na Sninu 4 cudzincov, štátnych príslušníkov Somálska. Zdravotný stav osôb bol dobrý, nevyžiadal si lekárske ošetrenie. Všetci cudzinci boli bez cestovných dokladov. Z dôvodu, že ide o maloletých bez sprievodu (rok narodenia 1995 a1996), bol o ich zadržaní informovaný pracovník Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Humenné, detašované pracovisko Snina. Po vykonaní potrebných úkonov budú chlapci umiestnení v detskom domove.

Dňa 6. apríla 2011 v čase o 21.00 hod. zadržali policajti oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Ulič v katastri obce Ulič, okres Snina, 2 cudzincov, štátnych príslušníkov Afganistanu. Pravdepodobne ide o manželský pár. Žena je v pokročilom štádiu tehotenstva a kvôli silným bolestiam v brušnej oblasti bola vozidlom rýchlej zdravotníckej pomoci ošetrená a následne prevezená na ďalšie ošetrenie na gynekologické oddelenie nemocnice v Snine. Cudzinci sa do ďalšieho rozhodnutia nachádzajú v priestoroch oddelenia. V priebehu dňa sa uskutoční stretnutie pomocníkov hraničných splnomocnencov ku prípadu neoprávneného prekročenia štátnej hranice z Ukrajiny do SR.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby