Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 8. júl 2020, streda
 

Zadržaní cudzinci na Východnom Slovensku

13. 10. 2011

Dňa 12. októbra 2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 3 cudzincov.

V čase o 09.45 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď na štátnej ceste medzi obcami Podhoroď a Choňkovce, okres Sobrance 1 štátnu príslušníčku Somálska. Zdravotný stav 27 ročnej ženy bol dobrý, nevyžadoval lekárske ošetrenie. Cudzinka prejavila záujem o udelenie azylu na území SR z dôvodu pretrvávajúceho vojnového konfliktu v Somálsku. Vo večerných hodinách bola prevezená do Záchytného tábora v Humennom.

V čase o20.20 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Petrovce pri pohostinstve v obci Porúbka, okres Sobrance, 2 štátnych príslušníkov Ukrajiny bez cestovných dokladov. Termín konania hraničnej schôdzky s pracovníkmi Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny bude známy v priebehu dnešného dňa. Cudzinci sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnení v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Petrovce.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby