Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Zadržaní cudzinci na Východnom Slovensku

17. 10. 2011

Dňa 15. októbra 2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 5 cudzincov.

V čase o 04.21 hod. pricestoval na hraničný priechod Čierna nad Tisou medzinárodným vlakom z územia Ukrajiny štátny príslušník Demokratickej republiky Kongo. 30-ročný muž sa pokúsil neoprávnene prekročiť štátnu hranicu. K hraničnej kontrole predložil platný cestovný pas a povolenie na pobyt v Belgicku. Vykonaním dôkladnej osobitnej kontroly bolo zistené, že povolenie na pobyt javí známky falšovania. Cudzinec prejavil záujem o udelenie azylu na území SR. Z uvedeného dôvodu bol prevezený do Záchytného tábora v Humennom.

 

V čase o 21.52 hod. bolo na kamerovom reťazci zaznamenané neoprávnené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR. V čase o 22.10 hod. počas pátracej akcie zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Veľké Slemence asi 400 m od štátnej hranice na pasienkoch za obcou Ptrukša, okres Michalovce, 4 štátnych príslušníkov Sýrie. Išlo o 39-ročnú ženu a jej deti vo veku 17, 16 a 14 rokov. Svoju krajinu opustili z dôvodu ohrozenia života.

Vzhľadom ku skutočnosti, že žena so svojimi deťmi prejavila záujem o udelenie azylu na území SR, boli dňa 17. októbra 2011 predpoludním prevezení do Záchytného tábora v Humennom.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby