Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. august 2020, piatok
 

Zadržaní cudzinci na Východnom Slovensku

24. 10. 2011

V dňoch 21.-23. októbra 2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 5 cudzincov.

Dňa 21. októbra 2011 v čase o 9.05. hod. bolo na kamerovom reťazci zaznamenané nedovolené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR. V čase o 9.34 hod. zadržali policajti Mobilnej zásahovej jednotky na ceste vo vzdialenosti asi 600 m od štátnej hranice v katastrálnom území obce Vyšné Nemecké, okres Sobrance, 3 štátnych príslušníkov Moldavska. Cudzinci prejavili záujem o udelenie azylu na území SR, preto boli prevezení do Záchytného tábora v Humennom a odovzdaní pracovníkom azylového zariadenia.

Dňa 22. októbra 2011 v čase o 17.05 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Petrovce pri autobusovej zastávke v obci Petrovce, okres Sobrance, 1 štátneho príslušníka Ruskej federácie – Čečenska. Cudzinec prejavil záujem o udelenie azylu na území SR, z uvedeného dôvodu bol prevezený do azylového zariadenia v Humennom.

Dňa 23. októbra 2011 v čase o 11.05 hod. zadržali policajti Mobilnej zásahovej jednotky v obci Hlivištia, okres Sobrance, 1 štátnu príslušníčku Somálska. Žena bola ošetrená v nemocnici v Sobranciach. Po prepustení z nemocnice bola z dôvodu vecnej a miestnej príslušnosti odovzdaná policajtom Oddelenia cudzineckej polície v Michalovciach k ďalšej realizácii.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby