Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. september 2020, nedeľa
 

Zadržaní cudzinci na Východnom Slovensku

09. 09. 2011

8.9.2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 7 cudzincov.

V čase o 14.45 hod. policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ubľa zadržali na križovatke ciest obcí Ubľa – Klenová - Ladomirov, okres Snina, 2 cudzincov - 1 štátneho príslušníka Moldavska a 1 štátneho príslušníka Ruskej federácie. Vzhľadom k tomu, že cudzinec z Ruska je maloletý, o jeho zadržaní bol informovaný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Humenné, pracovisko Snina. Jeho pracovníci si 16 ročného mladíka prevzali dňa 9.9.2011 v čase o 8.30 hod. Ďalej bolo zistené, že cudzinec z Moldavska bol právoplatne odsúdený na vyhostenie z územia SR na dobu 4 rokov. Bol spracovaný návrh na vzatie do väzby. Cudzinec je do ďalšieho rozhodnutia umiestnený v cele policajného zaistenia na Obvodnom oddelení Policajného zboru (OO PZ) Snina.

V čase o 20.40 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Zboj pred obcou Zboj, okres Snina, 5 štátnych príslušníkov Somálska. Jeden z mužov bol prevezený do nemocnice v Snine z dôvodu celkového vyčerpania. Ostatní cudzinci zo skupiny sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnení na OHK PZ Zboj.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby