Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. august 2020, sobota
 

Zadržanie cudzincov a pašovaných cigariet na východe SR

07. 11. 2011

V dňoch 4.-6.11.2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici

8 cudzincov a zaistili pašované cigarety.

Dňa 4. novembra 2011 v čase o 12.25 hod. zastavili a následne kontrolovali policajti Mobilnej zásahovej jednotky (MZJ) za križovatkou obcí Bačka – Čierna – Kráľovský Chlmec, okres Trebišov, osobné motorové vozidlo zn. ŠKODA Fabia, ktorého vodičom bol 49 ročný občan SR. Pri kontrole vozidla našli policajti v batožinovom priestore veľkú kartónovú krabicu obalenú čiernou fóliou. Nachádzalo sa v nej 50 kartónov cigariet zn. JIN LING opatrených kontrolnou známkou Ukrajiny na označenie tovaru. Prípad aj zaistené cigarety na mieste prevzal vyšetrovateľ Colného kriminálneho úradu, pracovisko Prešov. Únik na spotrebnej dani a colný dlh bol vyčíslený na 1.287,36 EUR.

Dňa 6. novembra 2011 v čase o 00.15 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Petrovce v blízkosti poľnohospodárskeho družstva v obci Porúbka, okres Sobrance, 7 štátnych príslušníkov Gruzínska. Jeden z mužov sa sťažoval na bolesti v oblasti hrudníka, z uvedeného dôvodu bola k nemu privolaná zdravotná služba, ktorá ho ošetrila. Cudzinci prejavili záujem o udelenie azylu na území SR, preto boli prevezení do záchytného tábora v Humennom a odovzdaní pracovníkom azylového zariadenia.

Dňa 6. novembra 2011 v čase o 04.21 hod. pricestovala medzinárodným vlakom na hraničný priechod Čierna nad Tisou štátna príslušníčka Demokratickej republiky Kongo. 25 ročná cudzinka sa pokúsila nedovolene prekročiť štátnu hranicu z Ukrajiny do SR tak, že k hraničnej kontrole predložila cestovný pas Konga a povolenie na pobyt v Belgicku. Vykonaním dôkladnej kontroly bolo zistené, že povolenie na pobyt je falošné. Cudzinka sa v obave o svoj život rozhodla požiadať o udelenie azylu na území SR. V popoludňajších hodinách bola prevezená do Humenného a odovzdaná pracovníkom azylového zariadenia.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby