Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 8. júl 2020, streda
 

Zadržanie cudzincov a pašovaných cigariet na východnej hranici SR

16. 12. 2011

V dňoch 10.-14.12.2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici

5 cudzincov a zaistili pašované cigarety.

Dňa 10.12.2011 v čase o 04.21 hod. pricestoval na hraničný priechod Čierna nad Tisou – Čop z územia Ukrajiny medzinárodným vlakom 1 štátny príslušník Demokratickej republiky Kongo. 19 ročný muž sa pokúsil neoprávnene prekročiť štátnu hranicu z Ukrajiny do SR tak, že k hraničnej kontrole predložil s platným pasom povolenie na pobyt v Belgicku, ktoré javilo známky falšovania. Falšovanie bolo potvrdené vykonaním dôkladnej druholíniovej kontroly povolenia na pobyt. Cudzinec prejavil záujem o udelenie azylu na území SR, lebo v domovskej krajine mu údajne hrozí smrť. Z uvedeného dôvodu bol prevezený do Záchytného tábora v Humennom za účelom ďalšieho azylového konania.

Dňa 12.12.2011 v čase o 04.21 hod. pricestoval na hraničný priechod Čierna nad Tisou – Čop z územia Ukrajiny medzinárodným vlakom 1 štátny príslušník Demokratickej republiky Kongo. 23 ročný muž sa pokúsil neoprávnene prekročiť štátnu hranicu z Ukrajiny do SR tak, že k hraničnej kontrole predložil platný pas a falošné povolenie na pobyt v Belgicku. Cudzinec uviedol, že na území Ukrajiny študoval, ale kvôli diskriminácii a rasizmu sa rozhodol odísť. Vzhľadom k tomu, že prejavil záujem o udelenie azylu na území SR, bol prevezený do Záchytného tábora v Humennom.

Dňa 14.12.2011 v čase o 11.43 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď v obci Inovce, okres Sobrance, 3 štátnych príslušníkov Bangladéša bez dokladov totožnosti. Ich zdravotný stav bol dobrý, nevyžiadal si lekárske ošetrenie. Bolo zistené, že cudzinci sú maloletí vo veku 16 a 17 rokov. Z uvedeného dôvodu boli všetci odovzdaní pracovníčke Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Michalovce.

Dňa 14.12.2011 v čase o 18.26 hod. zaznamenal kamerový reťazec, ktorý monitoruje rieku Uh, pohyb neznámeho plávajúceho predmetu na hladine rieky. V čase o 19.08 hod. hliadka Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Maťovské Vojkovce v spolupráci s hliadkou Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Vyšné Nemecké vytiahli z vody pri moste v obci Lekárovce, okres Sobrance, plechový sud. Nachádzalo sa v ňom 130,9 kartónov cigariet zn. JIN LING bez ochranných známok a 44,9 kartónov cigariet zn. JIN LING s ochrannými známkami Ukrajiny.

Colný dlh bol pracovníkmi Colného úradu Michalovce vyčíslený na sumu 4.580,79 EUR. Prípad z dôvodu vecnej príslušnosti na mieste prevzal vyšetrovateľ Colného kriminálneho úradu Košice.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby