Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. február 2018, Pondelok
 

Preventívne projekty pre širokú verejnosť

Pre širokú verejnosť  |  Pre deti a mládež  |  Pre seniorov

Preventívne aktivity pre širokú verejnosť

Preventívne projekty pre širokú verejnosť

Rady a odporúčania pre širokú verejnosť

 

 


Viete, čo teraz robí vaše dieťa

Komunikačná kampaň Ministerstva vnútra Slovenskej republiky je zameraná na tému: drogy, alkohol medzi mládežou a obchod s ľuďmi . Realizije sa od roku 2012 i za participácie oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Bratislave. Preventívny projekt prebieha v nákupných centrách Eurovea v Bratislave. Návštevníci nákupných centier za sprievodného slova policajtov bratislavských preventistov sú informovaní o cieli a obsahu tejto kampane. Keďže preventívny projekt bol vnímaný verejnosťou pozitívne, v jeho realizácii sa pokračuje.

    (JPG, 554 kB) 

KRIMI - INFO - STÁNOK

Policajti, policajtky, policajný smart, policajné darčeky, ale aj veľa informácií o činnosti bratislavskej polície - to všetko a ešte viac môžu vidieť malí i veľkí návštevníci obchodného centra Polus City Center na Vajnorskej ulici v Bratislave počas realizácie preventívneho projektu ,,Krimi-info-stánok“. Prostredníctvom rôznych hier a súťaží majú deti možnosť preveriť si svoje vedomosti z dopravy, či policajnej tematiky a taktiež si vyskúšať protiúderový komplet poriadkovej jednotky. Fotografie, ukážky policajnej techniky si nenechajú ujsť viacerí návštevníci. Pre širokú verejnosť majú policajti v Krimi-info-stánku pripravené aj informačné letáky a dobre mienené rady ako sa nestať obeťou trestnej činnosti. Najmä seniorom policajti i v rámci tohto projektu pripomínajú akí nebezpeční môžu byť podvodníci, ktorí pod rôznymi zámienkami od nich lákajú peniaze. Nákupný a pracovný zhon využívajú i dlhoprstí na vreckové krádeže, či krádeže vecí z motorových vozidiel. Krimi-info-stánok organizuje Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave v spolupráci s obchodným centrom Polus City Center od roku 2007 a od roku 2010 v spolupráci s obchodným centrom Eurovea v pravidelných časových intervaloch (vždy 2.stredu v mesiaci, okrem letných prázdnin). Aj týmto spôsobom chce polícia vtiahnuť verejnosť do riešenia kriminality v meste a dostať do povedomia ľudí, že bezpečnosť je vecou nás všetkých a každý z nás môže prispieť k jej zvýšeniu. Mnohé najmä majetkové trestné činy alebo podvody by sa totiž nemuseli stať, keby ľudia dodržiavali jednoduché preventívne pravidlá.

  (JPG, 49 kB) (JPG, 50 kB) (JPG, 37 kB)

 

VIDIEŤ A BYŤ VIDENÝ, BEZPEČNE DO ŠKOLY, ABY DETI NEZOMIERALI

Každoročne vyhasnú na cestách ľudské životy, z toho značnú časť tvoria chodci a žiaľ i deti. Bratislavská polícia pravidelne v jesenných mesiacoch realizuje preventívne aktivity a projekt, ktoré sú zamerané na zvyšovanie bezpečnosti chodcov v cestnej premávke. ,,Vidieť a byť videný“ na cestnej komunikácii je nevyhnutnosťou a reflexné prvky na oblečení, na bicykli, či na kočíku môžu zachrániť život. K nehodám totiž dochádza aj práve preto, že vodič neskoro spozoruje chodca alebo cyklistu na ceste, najmä za zníženej viditeľnosti. Policajti v Bratislavskom kraji už hovorili o nevyhnutnosti používania takýchto reflexných prvkov s rôznymi cieľovými skupinami, ktoré sú najviac z hľadiska dopravnej nehodovosti ohrozené. Väčšinu reflexných prvkov policajti rozdávajú deťom a starším ľuďom ako v bratislavských, tak i v mimo bratislavských nehodových lokalitách.

   (JPG, 33 kB) (JPG, 53 kB) (JPG, 33 kB)