Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. júl 2020, štvrtok
 

18. október - spomeňte si s nami na obete obchodovania s ľuďmi

18. 10. 2012

Ak sa Vám zdá, že otroctvo bolo už dávno zrušené, mýlite sa. Aj dnes sa ľudia kupujú a predávajú. Novodobé otroctvo je boľačkou súčasnosti podobne ako rozbujnený obchod s drogami a zbraňami.  Medzinárodná organizácia práce ILO uvádza, že až 18,7 milióna ľudí sa  stalo obeťami obchodovania formou nútenej práce alebo sex biznisu.  Zarážajúcim  je zistenie, že 40 až 50 percent obetí  sú deti.

Od roku 2007 si pokroková verejnosť pripomína 18. október ako Európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi. Novodobé otroctvo sa týka aj Slovenskej republiky. Všetkých, ktorým táto téma nie je ľahostajná, pozývame na predstavenie divadelnej hry Vtáčatko do divadelnej sály v priestoroch historickej radnice v Košiciach.

Uskutoční sa 18. októbra so začiatkom o 18.00 hodine.

Vo foyeri divadla si môžu návštevníci pozrieť aj  výstavu  plagátov žiakov troch škôl úžitkového výtvarníctva na tému Viete, čo teraz robí vaše dieťa?

Nad podujatím, ktoré zorganizovalo Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality so sídlom v Košiciach, prevzal záštitu primátor mesta Košice Richard Raši.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz