Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Ako vidia mladí nástrahy, ktoré na nich číhajú?

30. 07. 2012

V priestoroch Caraffovej väznice v Prešove sa v piatok 27. júla 2012 konala vernisáž výstavy tridsiatich plagátov, ktoré vytvorili žiaci troch slovenských stredných škôl úžitkového výtvarníctva v rámci komunikačnej kampane Ministerstva vnútra Slovenskej republiky s témou Viete, čo teraz robí vaše dieťa?

Výstavu plagátov, ktorú v centre metropoly Šariša inštalovali pracovníci Informačného centra na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality Košice, otvoril riaditeľ odboru prevencie kriminality MV SR Ing. Jozef Halcin. V príhovore vyzdvihol zodpovednosť rodiča za zdravý vývoj svojho dieťaťa - a to aj v súvislostiach, ktoré v umeleckom vyobrazení stvárnili sedemnásť až osemnásťroční žiaci stredných škôl úžitkového výtvarníctva. Riziká číhajúce na mladého človeka vidia v požívaní alkoholu, drog, sociálnych sieťach, gamblerstve i obchode s ľuďmi.

Na piatkovej vernisáži uviedli zástupcovia MVSR do užívania aj publikáciu s titulom Viete, čo teraz robí vaše dieťa?, ktorá je určená predovšetkým rodičom. Ministerstvo vnútra chce jej vydaním pomôcť rodičom spoznať prvé príznaky rodiacej sa závislosti svojho dieťaťa. Zároveň upozorňuje, ako sa užívanie návykových látok odzrkadľuje v trestnej činnosti páchanej mladou generáciou. Neveľká brožúra obsahuje niekoľko príbehov chlapcov a dievčat, ktorí prepadli lákadlám súčasnosti, ale tiež takých, ktorí sa stali obeťami obchodovania s ľuďmi.

Na slávnostnej vernisáži sa zúčastnil aj primátor Prešova Pavel Hagyari. Zdôraznil, že podobné podujatia bude mesto vždy podporovať, aby takáto forma preventívneho pôsobenia vplývala na najširšie vrstvy obyvateľstva.

Mesto Prešov a tamojší Park kultúry a oddychu sa stali už vlani spoluorganizátormi prezentácie Európskeho dňa boja proti obchodovaniu s ľuďmi, ktorú na Hlavnej ulici organizovalo Informačné centrum na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality Košice.

1 - Chvíle pred otvorením výstavy plagátov v prešovskej Caraffovej väznici
2 - Vernisáž otvoril riaditeľ odboru prevencie kriminality MV SR Jozef Halcin.
3- Návštevníci výstavy pri tabuli s informáciami
4 - Námety mladých tvorcov sú rozmanité. Niektoré plagáty sú doplnené o vyznania tvorcov, čo ich inšpirovalo ku konkrétnemu stvárneniu témy.
5- Návštevníci piatkovej vernisáže si odnášali brožúry s titulom – Viete, čo teraz robí vaše dieťa? Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky chce aj touto formou vplývať na verejnosť.
     
 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz