Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. september 2020, piatok
 

Bezpečnostné zložky Vietnamu by mohli trénovať na Lešti

07. 03. 2017

Slovensko je pripravené ponúknuť kapacity výcvikového priestoru Lešť pre bezpečnostné zložky Vietnamu. Vyhlásil to podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák po stretnutí s ministrom pre verejnú bezpečnosť Vietnamskej socialistickej republiky To Lamom, ktorý bol na Slovensku na trojdňovej návšteve.

Vietnamskú delegáciu na Úrade vlády SR v pondelok 6. marca 2016 prijal aj predseda vlády Róbert Fico. Premiér vyzdvihol vzájomné vzťahy s Vietnamom aj vzhľadom na početnú skupinu Vietnamcov, ktorá žije na Slovensku  a upozornil aj na možné vylepšenie ekonomických a biznis vzťahov medzi obidvoma krajinami.

Vietnamský minister pre verejnú bezpečnosť To Lam s ministrom Robertom Kaliňákom

Vietnamský minister pre verejnú bezpečnosť To Lam počas víkendu so svojimi kolegami navštívili výcvikový priestor Lešť, kde sa zoznámili s náročným výcvikom slovenských bezpečnostných ale aj záchranných zložiek. Dnes spolu s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom podpísali Dohodu o spolupráci v oblasti prevencie a boja proti trestnej činnosti

Návšteva výcvikového strediska Lešť

Dohoda upravuje oblasti ako nadnárodný organizovaný zločin, obchodovanie s ľuďmi a pašovanie migrantov, terorizmus a jeho financovanie a nedovolená výroba, distribúcia a obchodovanie s návykovými a psychotropnými látkami a prekurzormi.

Návšteva výcvikového strediska Lešť

Minister vnútra Robert Kaliňák svojmu rezortnému kolegovi okrem výcviku vietnamských bezpečnostných zložiek v našom výcvikovom stredisku Lešť ponúkol aj možnosť liečiť zranených vietnamských príslušníkov polície v slovenských zdravotníckych a rehabilitačných zariadeniach. Obaja ministri sa rozprávali aj o zintenzívnení  spolupráce pri výmene operatívnych informácií .

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz