Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Civilná ochrana pomáha požiarom postihnutým obyvateľom obce Bačkov

02. 05. 2012

V rómskej osade Bačkov v okrese Trebišov vypukol 27. apríla požiar. Nikto sa pri ňom nezranil, ale o bývanie prišlo 86 ľudí. Starosta obce Ján Kukuruc pri zhoršení situácie vyhlásil 30. apríla mimoriadnu situáciu. Následne zvolal zasadnutie krízového štábu. Sekcia integrovaného systému a civilnej ochrany ministerstva vnútra sa oboznámila so situáciou a od 1. mája poskytuje pomoc poškodeným obyvateľom v podobe náhradného núdzového ubytovania v počte päť stanov, štyrmi súpravami dvojbunkových toaliet, 40 obedármi s príbormi a utierkami, a ôsmimi lampami spolu s rozvodovými skriňami a predlžovacími káblami.

Starosta obce ešte v prvý deň požiaru zabezpečil pre obyvateľov od Slovenského červeného kríža v Trebišove 26 balení minerálnej vody, 20 kusov posteľnej bielizne, 15 vriec oblečenia a päť prikrývok. K pomoci sa pripojil aj obvodný úrad Košice dvomi stanmi, 20 lehátkami s prikrývkami, 66 spacími vakmi a poľnými posteľami, a obvodný úrad Trebišov jedným stanom a 20 lehátkami s prikrývkami. Požiar úplne zničil obytný dom, ktorý tvorilo osem bytov.

Požiar sa rozšíril aj na vedľa stojaci obytný dom pozostávajúci z ôsmich bytov, na ktorom prehorela strecha. Pri požiari zasahovalo 12 hasičov s tromi veľkými cisternami a dvoma menšími vozidlami. Zásah ukončili o 14.30. Škodu obecného majetku odhadujú na viac ako 149 tisíc eur.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz