Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. január 2021, piatok
 

Do Grécka odišlo 20 slovenských policajtov pomáhať pri migračnej kríze

29. 02. 2016

Z bratislavského letiska v pondelok 29. februára 2016  do Grécka odletelo 20 slovenských policajtov, ktorí tam budú pomáhať pri zvládaní migračnej krízy. Ich úlohou bude najmä registrácia a zbieranie odtlačkov prstov od jednotlivých nelegálnych migrantov.
„Ich misia bude predbežne trvať mesiac a potom bude nasledovať rotácia, podobne ako v ostatných misiách,“ avizoval minister vnútra Robert Kaliňák.

Slovenskí policajti, - 19 mužov a jedna žena -  budú v Grécku nasadení v rámci medzinárodnej operácie s názvom Poseidon.

Policajti odchádzajúci do Grécka
„V tomto prípade ide o ďalší príspevok Slovenskej republiky ako znak solidarity k riešeniu veľkej migračnej krízy, ktorá Európu sužuje už od minulého roka. Úvodné čísla z tohto roka, keď do Európy prešlo viac ako 110.000 nelegálnych migrantov, hovoria o tom, že tento rok bude ešte ťažší ako minulý," doplnil minister. Podľa jeho slov totiž rovnaký počet migrantov prišiel do Európy minulý rok do mája.

Minister Robert Kaliňák pri rozlúčke s policajtmi odchádzajúcimi na misiu do Grécka

Slovenskí policajti momentálne už spolupôsobia pri ochrane hraníc v Macedónsku a Slovinsku, pomáhali aj v Maďarsku. „Ďalšie požiadavky z ostatných krajín zatiaľ nemáme, tie sa totiž vždy odvíjajú od tlaku na konkrétnej hranici,“ uviedol šéf rezortu vnútra.
Podľa neho je počet slovenských policajtov nasadených v zahraničí vzhľadom na počet obyvateľov nadštandardný.

Nástup do lietadla
„Krajiny V4 žiadali, aby všetci nelegálni migranti, to znamená tí, ktorí sa nedostanú do azylovej procedúry, boli obmedzení na slobode a vrátení naspäť do Turecka, na čom má stáť celá dohoda medzi Európskou úniou a Tureckom. Ak toto začne fungovať, potom môžeme hovoriť o tom, že zvládame nelegálnu migráciu lepšie ako minulý rok,“ dodal minister.


 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz