Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. júl 2020, nedeľa
 

Dobrovoľní hasiči dostali repasovanú techniku

10. 11. 2014

Minister vnútra SR Robert Kaliňák a prezident Hasičského záchranného zboru SR gen. Alexander Nejedlý slávnostne odovzdali v nedeľu 9. októbra 2014 dve vozidlá CAS 32 na podvozku Tatra 148 pre potreby dobrovoľných hasičských zborov v regióne Vysokých Tatier. Kľúče od hasičských špeciálov putovali do rúk predsedov dobrovoľných hasičských zborov v Tatranskej Lomnici a v Poprade-Spišskej Sobote.

Ide o repasované cisterny, ktoré doteraz využívali profesionálni hasiči. „Nie je to dar, ale splátka úveru všetkým dobrovoľným hasičom, ktorí pomáhajú pri prírodných katastrofách alebo požiaroch v ich obci. A to bez ohľadu na odmenu, častokrát cez víkendy, kedy mohli tráviť čas s rodinou. Chcem sa im za túto nezištnú pomoc poďakovať," povedal minister Robert Kaliňák.

Odovzdávanie repasovanej techniky

Stretnutie s hasičskými veteránmi

Profesionálny HaZZ začal v tomto roku s ďalšou obmenou vozového parku. V septembri minister vnútra odovzdal prvých 22 lesných špeciálov TATRA 815-7 pre potreby profesionálnych hasičov. Dokopy ich počas dvoch rokov pribudne 166 a nahradia zastarané vozidlá Tatra 148 a Tatra 815. Vyradené vozidlá po repasovaní budú slúžiť dobrovoľným hasičským zborom.

Spoločná fotografia s ministrom

Minister vnútra v januári tohto roka presadil novelu zákona o Dobrovoľnej požiarnej ochrane SR, vďaka ktorej sa dobrovoľné hasičské zbory môžu každý rok uchádzať o dotácie z celkovej sumy 5 miliónov €. Za peniaze si môžu nakúpiť technické vybavenie. Dobrovoľní hasiči sa potom budú zapájať do záchranných akcií pri prírodných katastrofách ale zasahovať budú aj v odľahlých častiach jednotlivých krajov, kde je dojazd profesionálnych hasičov problematickejší. Dobrovoľné hasičské zbory majú na Slovensku viac ako 150-ročnú tradíciu.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz