Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 5. august 2020, streda
 

Humanitárna pomoc pre Nepál zasiahnutý prírodnou katastrofou

27. 05. 2015

Na základe uznesenia vlády Slovenskej republiky z 29. apríla 2015 poskytne Slovenská republika humanitárnu pomoc pre Nepálsku federatívnu demokratickú republiku zasiahnutú ničivými zemetraseniami. Konkrétnymi príjemcami, ktorí zabezpečia jej prebratie v hlavnom meste Káthmandu je Medzinárodná organizácia pre migráciu a Care Centre v Melamchi.

 Preprava humanitárnej pomoci bude zabezpečená vo štvrtok  28. mája 2015 s odletom z Prahy za účasti dvoch zástupcov ministerstva vnútra a jedným zástupcom rezortu zahraničných vecí s cieľovým letiskom v Káthmandu. Využité bude lietadlo typu Airbus A320, ktoré odlieta pre členov českého traumateamu do Nepálskej federatívno demokratickej republiky a bolo Slovenskej strane ponúknuté Českou republikou. Do Prahy bude humanitárna pomoc po naložení v Bratislave prepravená kamiónom.

Humanitárna pomoc Slovenskej republiky o hmotnosti približne osem ton zahŕňa predovšetkým stany, poľné postele, deky a prikrývky, spacie vaky, balenia s infúznym intravenóznym roztokom, nádoby na skladovanie potravín a nápojov, elektrocentrály a osvetľovacie súpravy.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz