Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. november 2020, sobota
 

Koronavírus - nové opatrenia ústredného krízového štábu

16. 03. 2020

Núdzový stav, ktorý vláda s platnosťou od 16. marca  vyhlásila pre štátne nemocnice, sa zrejme bude týkať aj súkromných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti či záchraniek. Dospel k tomu ústredný krízový štáb, ktorý zasadal v pondelok 16. marca 2020. V stredu o tomto návrhu bude rozhodovať vláda.       


Ústredný krízový štáb rokoval aj  o prípadnom vyhlásení núdzového stavu na celom území krajiny.„Zatiaľ ide o návrh v rovine odporúčaní, ak sa však ukáže, že to nestačí, sme pripravení sprísniť odporúčanie a upraviť aj slobody pohybu na nevyhnutné činnosti," upresnil Peter Pellegrini.  

www.korona.gov.sk

Po rokovaní krízového štábu dôjde k úpravám v opatreniach dočasného uzatvorenia pre obchodné prevádzky a poskytovateľov služieb. Po novom môžu byť otvorené práčovne a čistiarne, takisto budú môcť fungovať autoservisy, pneuservisy, ale i odťahové služby. "Takisto budú môcť fungovať taxislužby, no nie na prevoz osôb, ale na prevoz tovaru, donáškovú službu, " doplnil premiér Peter Pellegrini.

Krízový štáb odporúčal samosprávam a prevádzkovateľom verejnej hromadnej dopravy, aby zakázali vstupovať do vozidiel MHD bez ochranných prostriedkov. Rovnaké opatrenie by od zákazníkov mali vyžadovať obchody a prevádzky, ktoré môžu zostať otvorené.        

Slovensko  k dnešnému dňu eviduje takmer tisíc  žiadostí Slovákov, ktorí sa zo zahraničia chcú vrátiť domov. Slovenská republika pripravuje ich repatriácie.

 

Vládna stránka o nákaze COVID 19 www.korona.gov.sk

 

Zdroj: TASR, MV SR

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz