Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Minister vnútra Daniel Lipšic odovzdal ďalšiu zrekonštruovanú hasičskú stanicu

19. 12. 2011

Minister vnútra Daniel Lipšic v piatok 16. decembra odovzdal hasičom v Myjave ďalšiu zrekonštruovanú hasičskú stanicu. Rekonštrukcia stanice stála takmer 300 tisíc eur, pričom až 85% bolo hradených z fondu Európskej únie, zvyšok išlo zo štátneho rozpočtu.
Obyvatelia Myjavy už tak majú modernú hasičskú stanicu so zateplenou fasádou a strechou. Vymenili sme okná aj dvere. Osadili sme videovrátnik, čím sme skvalitnili prístup do hasičskej stanice aj pre imobilných občanov. Hasiči majú k dispozícii nové sociálne zariadenia, oddychovú miestnosť alebo kancelárie. V garáži sme opravili betónové podlahy a vymenili garážové brány za nové s tepelnoizolačnými vlastnosťami. Vďaka novej kanalizačnej prípojke budeme šetriť životné prostredie.
Ide pritom už o siedmu hasičskú stanicu, ktorá bola zrekonštruovaná z prostriedkov Európskej únie. Okrem hasičskej stanice v Myjave odovzdali minister vnútra Daniel Lipšic a štátny tajomník ministerstva vnútra Maroš Žilinka zrekonštruované objekty v Košiciach, Spišskej Starej Vsi, Banskej Štiavnici, Snine, Čani, Detve ako aj zrekonštruované zariadenie protipovodňovej ochrany v Horných Orešanoch. Ministerstvo vnútra pritom plánuje zrekonštruovať ešte približne 50 staníc.
Hasičom vytvárame lepšie pracovné podmienky nielen priaznivejším pracovným prostredím ale aj kvalitnejším výstrojom. Ministerstvo vnútra nakúpi hasičom približne 6 500 kusov zásahových odevov a 1 600 kusov ochranných hasičských prílb v predpokladanej hodnote 4,3 milióna eur. Aby mohli hasiči lepšie pomáhať a chrániť občanov, nakúpime im 3 500 ks zásahových odevov a 3 000 ks ľahkých zásahových odevov. Zásahové odevy poskytnú ochranu krku, trupu, paží a nôh pred účinkami plameňa, sálavého tepla, vody alebo kvapalných chemikálií. Ľahký zásahový odev zas poskytne hasičom ochranu pri likvidácii požiaru v prírodnom prostredí a v otvorenom priestore. Tieto odevy sú určené najmä na leto, budú ľahšie a hasičom sa v nich bude lepšie pracovať pri vysokých letných teplotách.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz