Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Minister vnútra Daniel Lipšic odovzdal ďalšiu zrekonštruovanú hasičskú stanicu

07. 02. 2012

Minister vnútra Daniel Lipšic v piatok, 3. februára odovzdal hasičom v Turzovke ďalšiu zrekonštruovanú hasičskú stanicu. Rekonštrukcia stanice stála vyše 300 tisíc €, pričom až 85% bolo hradených z fondu Európskej únie, zvyšok išlo zo štátneho rozpočtu.

Takmer 24 tisíc obyvateľov v spádovej oblasti obce Turzovka tak už majú modernú hasičskú stanicu so zateplenou fasádou, strechou a dverami. Rozšírili sme tiež priestor na nočnú pohotovosť. Na rozdiel od predchádzajúcej hasičskej stanice budú mať hasiči v zrekonštruovanej stanici k dispozícii miesto na fyzickú prípravu, na pranie alebo čistenie odevov a obuvi. Garáže sme vybavili zariadením na odsávanie výfukových plynov, podlahu zas proti pretekaniu ropných látok. Súčasťou zmien bola aj rekonštrukcia hasičskej veže v hodnote približne 22 tisíc €. Tá bude slúžiť aj na sušenie hasičských hadíc.

Skvalitnenie pracovných podmienok hasičov povedie k ich vyššej akcieschopnosti a tak budú môcť lepšie pomáhať a chrániť občanov. Znižujeme tiež energetickú náročnosť budovy, čím šetríme peniaze daňových poplatníkov na prevádzku a údržbu budovy stanice.

Ide pritom už o deviatu hasičskú stanicu, ktorá bola zrekonštruovaná z prostriedkov Európskej únie. Okrem hasičskej stanice v Turzovke odovzdali minister vnútra Daniel Lipšic a štátny tajomník ministerstva vnútra Maroš Žilinka zrekonštruované objekty v Košiciach, Spišskej Starej Vsi, Banskej Štiavnici, Snine, Čani, Detve, Myjave, Veľkom Mederi ako aj zrekonštruované zariadenie protipovodňovej ochrany v Horných Orešanoch. Ministerstvo vnútra pritom plánuje zrekonštruovať ešte vyše 40 staníc.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz