Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Minister vnútra Roman Mikulec podporuje domáci obranný priemysel

06. 05. 2020

Minister vnútra Roman Mikulec sa v stredu 6. mája 2020  stretol so zástupcami domáceho obranného priemyslu, ktorí sú členmi Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu (ZBOP SR). Na spoločnom stretnutí rokovali o možnostiach vzájomnej spolupráce, či o pomoci v krízových situáciách.

,,Som rád, že na Slovensku máme spoločnosti, ktoré dokážu aj v takejto krízovej situácii pomôcť štátu pri riešení mnohých nepredvídateľných problémov. Domáci obranný priemysel má moju plnú podporu, zapojenie slovenských firiem do obstarávaní považujem za prirodzené s ohľadom na strategické záujmy štátu, či na zvyšovanie zamestnanosti,” povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Stretnutie

Minister  vyjadril  združeniu podporu a vyzdvihol najmä dôležitú úlohu jednotlivých spoločností v prípade krízových situácií.

Stretnutie

Zástupcovia domáceho obranného priemyslu sú pripravení poskytnúť štátu svoje kapacity. ,,Oceňujeme konštruktívny prístup pána ministra Mikulca a tešíme sa na vzájomnú spoluprácu. Zároveň sme plne pripravení pomôcť ako ministerstvu vnútra, tak aj štátu vo všeobecnosti pri riešení krízových situácií,” doplnil po rokovaní Tibor Straka, prezident Združenia bezpečnostného a obranného priemyslu.

Stretnutie

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz