Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. júl 2020, sobota
 

Minister vnútra SR Robert Kaliňák na pracovnej návšteve Chorvátskej republiky a Čiernej Hory

07. 06. 2012

Minister vnútra SR Robert Kaliňák v dňoch 4.-5. júna 2012 absolvoval pracovnú cestu v Chorvátskej republike a Čiernej Hore. Spolu s ním sa tejto zahraničnej návštevy zúčastnili aj štátny tajomník MV SR Marián Saloň a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Prístupový proces Chorvátska do Európskej únie či spoluprácu v oblasti boja proti organizovanej kriminalite a korupcii boli témami bilaterálneho rokovania ministra vnútra Roberta Kaliňáka s chorvátskym ministrom vnútra Rankom Ostojićom. Ministri diskutovali aj o projekte spoločných slovensko-chorvátskych policajných hliadok pôsobiacich na pobreží Jadranského mora. Jeho záverom bolo podpísanie Vykonávacieho protokolu medzi Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky a Ministerstvom vnútra Chorvátskej republiky o spolupráci počas turistickej sezóny 2012.

V utorok, 5. júna sa Robert Kaliňák stretol s ministrom vnútra Čiernej Hory Ivanom Brajovićom. Výsledkom ich bilaterálnych rokovaní bol podpis troch zmluvných dokumentov:

• Dohody medzi Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky a Ministerstvom vnútra Čiernej Hory o policajnej spolupráci,
• Dohody medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Čiernej Hory o spolupráci a vzájomnej pomoci pri prírodných a iných katastrofách,
• Protokolu medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Čiernej Hory o vykonávaní Dohody medzi Európskym spoločenstvom a Čiernohorskou republikou o readmisii osôb bez povolenia na pobyt.

Čelní predstavitelia rezortu vnútra SR sa stretli taktiež s predsedom vlády, predsedom parlamentu a ministrom spravodlivosti Čiernej Hory. Cieľom tejto návštevy bolo posilniť rozvoj bilaterálnej spolupráce medzi Slovenskou republikou a Čiernou Horou vo všetkých oblastiach, ako aj podpora Čiernej Hory na jej ceste do EÚ a do NATO.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz