Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 11. august 2020, utorok
 

Minister vnútra strávil pracovný deň na východe Slovenska

17. 04. 2020

Na východe Slovenska bol v piatok 17. apríla 2020  minister vnútra Roman Mikulec s prezidentom PZ Milanom Lučanským a ministrom dopravy Andrejom Doležalom.

Najskôr sa oboznámili so situáciou v osade v Krompachoch, kde rezort dopravy zabezpečil mobilné pošty - unimobunky - na vyplácanie sociálnych dávok, aby sa Rómovia nepresúvali na poštu. Polícia spolu s vojakmi dohliadali na dodržiavanie rozostupov, používanie ochranných pomôcok a všeobecne na verejný poriadok. Situácia v rómskych osadách je pokojná.

Pracovná návšteva na východe

Nasledovalo stretnutie s policajtami z KR PZ Košice, s primátorkou mesta Krompachy a predstaviteľmi obcí Bystrany a Žehra.

Pracovná návšteva

Pokračovalo sa na východnej hranici s Ukrajinou, kde minister navštívil aj pracoviská hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach.

Služobný pes hraničnej polície

Oboznámil sa so spôsobom stráženia vonkajšej hranice EÚ, ktorá je stále zaujímavá pre pašerákov. Priamo na priechode Vyšné Nemecké - Užhorod si pozrel ukážku prvej a druhej línie hraničnej kontroly, navštívil aj operačné stredisko Riaditeľstva HCP.

Riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície

Príjemné chvíle strávil v spoločnosti psovodov hraničnej polície a ich štvornohých pomocníkov.

Riaditeľ RHCA Sobrance Marcel Gliganič hosťom predviedol mobilnú techniku, kamerový systém a georadar, vďaka ktorému sme v minulosti pomohli odhaliť aj tunely pašerákov na americko-mexickej hranici.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz