Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 11. december 2019, streda
 

Múzeum holokaustu v Seredi bude pre žiakov a študentov dostupné dvomi spôsobmi

17. 08. 2017

V novom školskom roku bude Múzeum holokaustu v Seredi otvorené žiakom a študentom. Odbor prevencie kriminality MV SR  a Múzeum holokaustu v Seredi spúšťajú nový projekt. Pri tejto príležitosti sa ich zástupcovia zúčastnili na prehliadke múzea, ktoré sa nachádza v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi.

V rámci vyučovania dejepisu a získavania základných vedomostí by si mali deti pozrieť výstavu venovanú holokaustu. Týmto spôsobom chce ministerstvo ukázať žiakom základných a študentom stredných škôl hrôzy druhej svetovej vojny, ktoré zasiahli našu krajinu. Pôjde o gymnáziá a školy, ktoré od roku 2013 spadajú do pôsobnosti Ministerstva vnútra SR.

 Zľava: riaditeľ odboru prevencie kriminality Jozef Halcin, poradkyňa pre školstvo Soňa Hanzlovičová a riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok

Zľava: riaditeľ odboru prevencie kriminality Jozef Halcin, poradkyňa pre školstvo Soňa Hanzlovičová a riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok

Múzeum holokaustu v Seredi veľmi úzko spolupracuje s odborom prevencie kriminality na ďalšom spôsobe autentického podania reality: ide o študijnú pomôcku „Múzeum holokaustu 1943“, ktorá formou online aplikácie vtiahne diváka priamo na miesto.

V súvislosti s aplikáciou sa rokovalo aj na pôde Katedry histórie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Predmetom stretnutia bolo vytvorenie metodiky práce, ktorá bude slúžiť učiteľom ako návod pre správne použitie online vzdelávacej pomôcky pri vyučovaní.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz