Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 5. august 2020, streda
 

Na poslednú cestu ich odprevadili kolegovia z HZS

01. 07. 2013

Nezmyselný teroristický čin na skupinu horolezcov v Pakistane sa dotkol aj Slovákov. Medzi obeťami totiž boli aj Anton Dobeš a Peter Šperka. O život prišli pri tom, čo tak veľmi milovali – hory a lezenie. Obidvaja odišli do Pakistanu splniť si sen - zdolať osemtisícovku Nanga Parbat.

Tragédia je o to smutnejšia, že obidvaja zasvätili svoj život záchrane iných. Peter Šperka bol profesionálnym záchranárom Horskej záchrannej služby a Anton Dobeš bol dobrovoľný horský záchranár. Telesné pozostatky malo na Slovensko priniesť pakistanské lietadlo. Kvôli technickej poruche na Ukrajine však nakoniec na letisko do Charkova odletel slovenský vládny špeciál. V noci na sobotu s telami horolezcov pristál na bratislavskom letisku, kde ich truhly prebrali kolegovia z HZS. Tí svojich kamarátov odprevadili na posledný let a minútou ticha si ich tu uctil aj minister vnútra Robert Kaliňák. Vrtuľník letky MV SR ich potom odviezol do ich domovov.

Posledná rozlúčka s tragicky zosnulým príslušníkom HZS Petrom Šperkom bude v utorok 2. júla 2013 o 13.00 hod. v Kongresovej sále Grand Hotela Bellevue v Hornom Smokovci. Pre verejnosť budú priestory sály sprístupnené od 11:00 hod.

Posledná rozlúčka s tragicky zosnulým Ing. Antonom Dobešom sa uskutoční v stredu 3. júla 2013 o 15.00 hod. na miestnom cintoríne v Uhrovci. Pre verejnosť budú priestory Domu smútku sprístupnené od 13:00 hod.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz