Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. október 2020, streda
 

Od pondelka sa dopravná polícia zameria na nielen na vodičov, ale aj na cyklistov a chodcov

25. 11. 2016

Dopravná polícia  od začiatku tohto roka eviduje 11 997 dopravných nehôd , pri ktorých bolo usmrtených 212 osôb a ťažko zranených 916 osôb.  Napriek pozitívnemu vývoju v porovnaní s uplynulým obdobím, so situáciou ani z pohľadu štatistiky nemôžeme byť spokojní.

„Motiváciou účastníkov cestnej premávky by nemala byť hrozba sankcií za porušenie predpisov, ale ochrana života, zdravia a šťastný návrat k svojim rodinám,“ povedal viceprezident Policajného zboru gen. JUDr. Ľubomír Ábel.

Policajný zbor preto neustále vyvíja aktivity smerujúce k zníženiu počtu dopravných nehôd v úmysle chrániť životy, zdravie a majetok občanov.

 Od pondelka 28. novembra 2016 bude na cestách opäť viac policajných hliadok s cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, a tak znížiť nehodovosť a úmrtnosť na cestách. Počas celého týždňa zvýšime kontrolu všetkých účastníkov cestnej premávky.

Miesto tragickej dopravnej nehody pri Trstenej

  • vodičov sa policajti zamerajú na všetky priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Rovnako aj na vodičov, ktorí hrubým spôsobom porušujú dopravné predpisy a svojou jazdou ohrozujú iných účastníkov cestnej premávky. Kontrole sa nevyhnú ani vodiči nákladných vozidiel, policajti sa zamerajú na dodržiavanie ich povinností.
  • cyklistov sa policajti zamerajú na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi. Dôraz budú klásť na vybavenie bicyklov, používanie ochranných prilieb a reflexných prvkov.
  • U chodcov sa policajti zamerajú na používanie priechodov pre chodcov a používanie reflexných prvkov. Policajti zvýšia dohľad na miestach častého pohybu chodcov v mestských častiach, zastávkach mestskej hromadnej dopravy, pri školách, kultúrnych a spoločenských objektoch najmä v čase dopravných špičiek.

Povedzte svojim blízkym:

  •  že reflexný prvok schovaný v zásuvke alebo v taške je zbytočný;
  •  aby sa na cestách správali zodpovedne a predvídavo;
  • že alkohol za volantom je neprípustný;
  • že takmer každú tretiu nehodu spôsobenú chodcom v jesennom období zavinil chodec pod vplyvom alkoholu;
  • že chcete, aby sa vrátili v poriadku domov.

 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz