Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. január 2020, štvrtok
 

Počas vianočných sviatkov buďte na cestách opatrní a zodpovední

19. 12. 2014

Počas sviatkov pribudnú na cestách policajti a budú rozdávať jednorazové testery na alkohol. Taktiež budú dohliadať na plynulosť cestnej premávky. Aj prostredníctvom tohto odkazu Vás chceme vyzvať na prežitie vianočných sviatkov s triezvou hlavou."Blížia sa posledné dva týždne roka a my z hľadiska našich štatistík a údajov sme zistili, že tieto dva týždne sú rizikové," povedal prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

V minulom roku napríklad v závere roka na cestách zomrelo 15 ľudí. Posledné dva týždne sú kritické z viacerých dôvodov. Slováci sa vo väčších počtoch presúvajú domov a potom po sviatkoch späť na pracoviská, nie sú neobvyklé ani zmeny počasia. "Tiež sa vo zväčšenej miere pije alkohol," dodal prezident Tibor Gašpar. Z viac než 12-tisíc dopravných nehôd, ktoré sa stali tento rok, bolo vyše 1 400 takých, kde účastníci cestnej premávky boli pod vplyvom alkoholu.

Tibor Gašpar, prezident PZ

 

"Vnímame alkohol ako vážny problém našich vodičov, s ktorým sa musí polícia vyrovnať a ktorý bude v posledných dvoch týždňov aj predmetom pozornosti polície," konštatoval Gašpar.

Opatrenia polície budú podľa jeho slov pokračovať aj počas prvých dní nového roka.

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz