Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. október 2020, streda
 

Služobné vozidlá ministerstva vnútra sú v čase pandémie pravidelne dezinfikované

15. 10. 2020

Pri výkone služby sa v súčasnosti policajné a záchranné zložky často dostanú do situácií, ktoré môžu ohroziť ich zdravie. V rámci ochrany svojich zamestnancov vyvinulo ministerstvo vnútra iniciatívu k sanitácii služobných vozidiel a priestorov. Automobilové opravovne Ministerstva vnútra Slovenskej republiky poskytujú tieto služby už od prvej vlny koronavírusu.

 

Možnosť dezinfekcie služobných motorových vozidiel je dostupná v šiestich prevádzkach AOMV SR.

Prácu vykoná jeden profesionálne školený pracovník, dýza a vzduchové čerpadlo.

„Dezinfekciu vozidiel vykonávame suchou hmlovinou, ktorá je úplne neškodná pre človeka i životné prostredie. Funguje na báze peroxidu vodíka a je posilnená aktívnym striebrom, čím sa dosahuje výrazne lepšia účinnosť v boji proti mikroorganizmom,” spresnil Ivan Moštenický, riaditeľ prevádzky v Bratislave.

Pri preventívnej dezinfekcii postačuje jeden cyklus, ktorý trvá 4 minúty. Ak je auto infikované, cykly sú dva. Zapnutý klimatizačný systém zabezpečí, aby sa účinná látka dostala aj do vzduchových filtrov.

Dezinfekcia služobných vozidiel

V prípade potreby dokáže špeciálny výjazdový tím vydezinfikovať aj služobné priestory.

Keďže sa tento neinvazívny a efektívny spôsob sanitácie vozidiel a nehnuteľností osvedčil, Automobilové opravovne MV SR ho plánujú využívať aj po skončení pandémie.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz