Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. január 2020, sobota
 

Stanovisko ministerstva vnútra k napätej situácii na Ukrajine

27. 11. 2018

Ministerka vnútra SR Denisa Saková na dnešnom stretnutí s premiérom P. Pellegrinim diskutovala o aktuálnej situácii na Ukrajine. V tejto súvislosti je na zajtra plánované mimoriadne rokovanie Národného bezpečnostného analytického centra, na ktorom sa zúčastní aj ministerka vnútra.

Služba hraničnej a cudzineckej polície Úradu hraničnej a cudzineckej polície, ktorá zodpovedá za kontrolu vonkajšej hranice s Ukrajinou, intenzívne komunikuje so svojimi partnermi na území Ukrajiny s cieľom identifikovať vznik prípadných bezpečnostných hrozieb. Doposiaľ získané informácie neboli dôvodom pre prijatie mimoriadnych bezpečnostných opatrení.  Služba hraničnej a cudzineckej polície je pripravená v prípade zmeny situácie operatívne reagovať.

Polícia zároveň upozorňuje na zablokovanie prístupových ciest k hraničným priechodom Malyj Bereznyj – Ubľa a Užhorod – Vyšné Nemecké pre všetkých cestujúcich bez ohľadu na ich štátnu príslušnosť. K blokovaniu prístupových ciest na ukrajinskej strane dochádza z dôvodu zmeny pravidiel kontroly vozidiel so zahraničnou registráciou.  Blokácia prístupových ciest však nesúvisí so zavedením výnimočného stavu na Ukrajine.

 

 

 

 

Dôležité odkazy

Verejné obstarávanie na MV SR

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz