Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 11. august 2020, utorok
 

Vláda pomohla jednému z kľúčových zamestnávateľov Žilinského kraja dopraviť do SR servisných pracovníkov z Veľkej Británie

13. 04. 2020

Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s Ministerstvom dopravy s výstavby SR, Ministerstvom hospodárstva SR a Žilinským samosprávnym krajom pomohlo jednému z najväčších zamestnávateľov v žilinskom regióne. Papierne, ktoré v tomto čase registrujú zvýšený dopyt po hygienických potrebách, zásobujú okrem slovenského trhu aj český, poľský, rakúsky a maďarský. 

Vláda SR a Žilinský samosprávny kraj spoločne s predstaviteľmi spoločnosti Metsa Tissue Slovakia, zorganizovali prílet špecialistov z Veľkej Británie na opravu stroja, od ktorého je do veľkej miery závislá celá prevádzka fabriky. Pre problémy vo výrobe zostali doma viac ako dve stovky zamestnancov a situácia by sa mohla ešte zhoršiť.

Minister Mikulec v areáli firmy

Špecialisti z Veľkej Británie boli po prílete na žilinské letisko testovaní na COVID-19 a následne sa v sprievode príslušníkov PZ presunuli do papierní, kde budú v karanténe pracovať na opravení stroja. Spoločnosť ubezpečila, že všetky práce budú prebiehať v prísnych karanténnych podmienkach a odborníci neprídu do kontaktu so žiadnym zamestnancom.

V areáli fabriky

 

 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz