Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 6. júl 2020, pondelok
 

Vláda schválila návrh programu pracovnej dovolenky pre mladých dospelých z Japonska

18. 05. 2016

Vláda schválila 18. mája 2016 návrh programu pracovnej dovolenky pre účastníkov z Japonska na území SR, ktorý pripravilo Ministerstvo vnútra SR spolu s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Výmena diplomatických nót obsahujúcich dohodnuté podmienky programu pracovnej dovolenky sa uskutočnila vo februári tohto roku v Bratislave. Cieľom programu je vzájomné uľahčenie nevyhnutných procedúr pre vstup a pobyt štátnych občanov SR a Japonska vo veku 18 až 30 rokov na území druhého štátu, ktorých úmyslom je stráviť dovolenku v druhej krajine. Zároveň budú mať možnosť príležitostne sa zamestnať, aby mohli pokryť svoje cestovné náklady. Prípadne sa môžu prihlásiť na krátkodobé jazykové alebo podobné kurzy na spoznávanie kultúry a bežného života druhého štátu.

Program pracovnej dovolenky sa začne vykonávať od 1. júna 2016, v tomto roku bude vydaných po 220 víz na strane SR pre mladých ľudí z Japonska aj na strane Japonska pre mladých ľudí zo Slovenska. Budúci kalendárny rok bude môcť o toto vízum získať po 400 mladých ľudí zo SR a aj z Japonska. Účastníkom programu pracovnej dovolenky bude udelené vízum na obdobie 12 mesiacov, ak splnia stanovené podmienky programu pracovnej dovolenky. Výhody programu pracovnej dovolenky môžu mladí ľudia zo Slovenska a Japonska využiť len jedenkrát.

Obdobný program pracovnej dovolenky má Slovenská republika s Novým Zélandom, Kanadou, TaiwanomAustráliou. Ide o programy pracovných dovoleniek, ktoré sú analógiou amerického programu Work and Travel.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz