Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Projekt Euro pre onkológiu minulý rok pomohol pacientom sumou takmer 22-tisíc eur

11. 02. 2016

Zamestnanci ministerstva vnútra od roku 2011  v rámci projektu Euro pre onkológiu pomáhajú detským onkologickým pacientom. Ich finančný dar pomáha klinikám v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. Policajti, hasiči, záchranári aj občianski zamestnanci každoročne dokazujú, že im nie je ľahostajný osud najmenších pacientov s vážnou diagnózou.

 

  • Vďaka projektu Euro pre onkológiu Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave použila 13 023 eur. S týmito finančnými prostriedkamk je nemocnica schopná zakúpiť vysokofrekvenčný oscilátor hrudnej steny, ktorý zabezpečuje efektívne čistenie dýchacích ciest.  Prístroj je určený najmä pre chronických alebo akútnych pacientov s respiračnými komplikáciami, ale aj pre pacientov s poúrazovými stavmi. Štúdie i prax preukázali u pacientov zlepšenie vylučovania hlienov, stabilizáciu či zlepšenie pľúcnych funkcií, a taktiež zníženie výskytu pneumónií.
  • Oddeleniu detskej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach zamestnanci MV SR darovali 5 437 eur. Peniaze boli použité na nákup elektrických polohovateľných lôžok či na vybavenie kuchyne, kde sa pripravuje strava pre onkopacientov.
  • Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Banskej Bystrici prijala finančný dar v hodnote 3488 eur, ktorým spolufinancovali nákup zariadenia pre dynamický ohrev pacienta systémom vyhrievaných prikrývok, tiež dojčenských váh a infusomatu.

Projekt Euro pre onkológiu patrí k zmysluplným projektom, ktoré pomáhajú tam, kde je to najviac potrebné. Od októbra 2011 do decembra 2015 prispeli zamestnanci sumou 134 468 €. Veríme, že finančné dary boli použité správne a projekt bude pomáhať i v nasledujúcich rokoch.

           

           

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz