Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. apríl 2021, streda
 

Ako požiadať MV SR o výnimku z karantény?

20. 03. 2021

policajtka kontroluje doklady vodiča

Pri prechode štátnej hranice so Slovenskom počas pandémie COVID-19 možno udeliť výnimky z povinnej karantény. Výnimky určuje Úrad verejného zdravotníctva SR. V odôvodnených nevyhnutných prípadoch, ktoré vyhláška ÚVZ SR neupravuje, možno výnimku udeliť na základe odôvodnenej písomnej žiadosti člena vlády v jeho pôsobnosti. 

 

Osoba s udelenou výnimkou z povinnej karantény je povinná preukázať sa pri vstupe na územie SR negatívnym testom RT-PCR na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín /v odôvodnených prípadoch možno požiadať o výnimku aj  z tejto povinnosti/.

O udelenie výnimky na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR č. 130 z 19. marca 2021 (PDF, 498 kB), ktorá obsahovo patrí do kompetencií ministra vnútra SR, môžete požiadať prostredníctvom elektronického formulára

Pred odoslaním formulára nezabudnite pripojiť doklad k životnej situáciina základe ktorej žiadate o výnimku  /úmrtný list pri pohrebe, doklad z matriky pri svadbe, atď.../

Ak úrad verejného zdravotníctva výnimku schváli, budeme Vás informovať e-mailom, ktorý uvediete vo formulári.

 


 

 
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)