Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. júl 2024, utorok
 

Aktuálne informácie k snehovej kalamite

16. 03. 2013

kalamita3

Nepriaznivá poveternostná situácia na území Slovenskej republiky pretrvávajúca od 14.3.2013 do 16.3.2013 výrazne skomplikovala dopravnú situáciu na cestách na území Košického, Nitrianskeho, Banskobystrického a Prešovského kraja a spôsobila nezjazdnosť ciest a uviaznutie cestných vozidiel, čím došlo k obmedzeniu príjazdu záchranných zložiek IZS a k ohrozeniu života, zdravia a majetku.

Na základe informácií z koordinačných stredísk integrovaného záchranného systému boli k 18.00 h  16. 3. 2013 odvolané mimoriadne situácie vo všetkých obvodoch a obciach Nitrianskeho, Prešovského a Košického kraja. Naďalej pretrvávalo vyhlásenie mimoriadnej situácie len v dvoch obciach (Podkonice a Hucín) na území Banskobystrického kraja.

Situácia je vo väčšine postihnutých obcí stabilizovaná. Dopravné obmedzenia pretrvávajú prevažne na cestách III. triedy a pokračujú práce na ich sprejazdňovaní. V Trnavskom a Banskobystrickom kraji sú všetky cesty zjazdné. Z dôvodu prudkého stúpania hladiny v Bačkovskom potoku bol starostom obce Višňov v obvode Trebišov vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity a k 18.00 h dnešného dňa pretrváva. Vykonávanie záchranných prác zvládajú obce a obvodné úrady vlastnými silami a prostriedkami.

Podľa predpovedí SHMU týkajúcich sa vývoja poveternostnej situácie na Slovensku sa v priebehu noci a nedele očakáva jasno až polojasno, na severe Slovenska ojedinele snehové prehánky a veľmi chladno. SHMU uvádza na nedeľu a pondelok výstrahu 1. stupňa na vietor v Bratislavskom a Trnavskom kraji.

stav k 18-tej