Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. máj 2021, pondelok
 

Humanitárna pomoc Albánsku postihnutému zemetrasením a povodňami

07. 10. 2019

Odovzdanie slovenskej pomoci v Tirane_07102019

Albánska vláda 24. septembra 2019 poslala EÚ žiadosť o materiálnu humanitárnu pomoc vo väzbe na zemetrasenia a  povodne v Albánsku. Na základe žiadosti albánskej vlády a žiadosti DG ECHO z Bruselu Ministerstvo vnútra SR  zvolalo koordinačnú poradu so zástupcami MZV a SŠHR SR na ktorej bolo odsúhlasené, že  ministerstvo vnútra poskytne zo svojich zásob materiálnu humanitárnu pomoc SR.

 

Humanitárna pomoc pozostáva z kalových čerpadiel, elektrocentrál, osvetľovacích súprav, stanov, poľných postelí, spacích vakov, prikrývok, karimatiek, elektrických ohrievačov v hodnote 67 657,94 eur.

Doprava slovenskej pomoci sa uskutoční jedným kamiónom a sprievodným vozidlom MV SR z Bratislavy do Tirany. Príchod humanitárnej zásielky SR na miesto doručenia slovenskej pomoci do Tirany je plánovaný 07. 10. 2019 v dopoludňajších hodinách. Odovzdanie slovenskej pomoci v Albánsku zabezpečí Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

 
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)