Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

Konferencia horských záchranárov najmä o bezpečnosti osôb

10. 06. 2019

hzs-konferencia-jun2019 (3)

V Jasnej sa v piatok 7. júna 2019 uskutočnila odborná konferencia Horskej záchrannej služby Bezpečnosť a úrazovosť na lyžiarskych tratiach. Cieľom podujatia, na ktorom sa zúčastnilo asi 150 účastníkov, bolo priblíženie problematiky bezpečnosti osôb. Zameraná bola na širokú škálu činností, ktoré sa vykonávajú na lyžiarskych tratiach, ich analýzu a návrh opatrení pre zabezpečenie maximálnej bezpečnosti.

Štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič vo svojom príhovore ocenil prácu Horskej záchrannej služby i ostatných zložiek záchranného systému, ktoré sa podieľajú na zásahoch v horských oblastiach.

Konferencia HZS

„Rezort vnútra sa snaží vytvárať podmienky aj na záchranu na lyžiarskych tratiach a v horských oblastiach. Vlani v januári som práve tu v Jasnej odovzdával nové snežné skútre, predtým do vášho vybavenia pribudli nové vozidlá. Myslíme aj na sociálne zabezpečenie horských záchranárov. Verím, že v jeseni budeme poklepkávať základné kamene na troch nových objektoch pre Horskú záchrannú službu," povedal Rudolf Urbanovič.

Konferencia HZS

Súčasťou konferencie bol krst knihy Denník písaný horami. Knihu operátorky Horskej záchrannej služby Kataríny Števčekovej symbolicky ľadom pokrstil riaditeľ Horskej záchrannej služby Jozef Janiga. V knihe je opísaných 24 príbehov z horských oblastí, nechýbajú preventívne rady a odporúčania.

Príhovor Rudolfa Urbanoviča

Pri príležitosti konania konferencie riaditeľ Horskej záchrannej služby Jozef Janiga udelili ocenenia príslušníkom Horskej záchrannej služby. Odovzdával ich spolu so štátnym tajomníkom ministerstva vnútra SR Rudolfom Urbanovičom a náčelníkom oblastného strediska Horskej záchrannej služby v Nízkych Tatrách Michalom Matošom.

  • Medailu II. stupňa odovzdali Miroslavovi Beňačkovi z oblastného strediska v Nízkych Tatrách za dlhoročný príkladný a zodpovedný výkon štátnej služby a osobný podiel na dosahovaní mimoriadnych služobných výsledkov v Horskej záchrannej službe.
  • Plaketu za zásluhy o rozvoj horskej záchrany "in memoriam" udelili Romanovi Bencúrovi za významné zásluhy na rozvoji a skvalitnení systému horskej záchrany.
  • Plaketu za zásluhy o rozvoj horskej záchrany si prevzali Daniela Režňáková, Ján Žiška a Pavol Králik.

Záverečné foto organizátorov s ocenenými členmi HZS