Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

Minister vnútra hovoril s verejnou ochrankyňou práv o povinnej štátnej karanténe

12. 05. 2020

patakyova-mikulec

Minister vnútra SR Roman Mikulec v utorok 12. mája 2020 na pôde MV SR  prijal verejnú ochrankyňu práv Máriu Patakyovú. Hovorili spolu najmä o povinnej štátnej karanténe.

 

 

Berieme do úvahy návrhy pani ombudsmanky a ubezpečujeme, že rezort vnútra robí opatrenia, ktoré v čo najväčšej možnej miere zlepšujú logistiku a pobyt v karanténnych zariadeniach. Štátna karanténa, ako aj opatrenia úradu verejného zdravotníctva majú svoje opodstatnenie a posledné dni ukazujú, že nastavené pravidlá môžeme pomaly uvoľňovať. Týka sa to aj možnosti domácej karantény.

Mária Patakyová a Roman Mikulec

Stretnutie sa uskutočnilo na podnet listu, ktorým sa pani ombudsmanka Mária Patakyová obrátila na ministra vnútra ako na predsedu ústredného krízového štábu. Listom vyzvala Vládu SR, ústredný a permanentný krízový štáb, aby v tejto náročnej situácii prijímali riešenia, ktorých uskutočnenie rešpektuje základné práva a slobody všetkých osôb.

Rokovanie na MV SR

Prečítajte si tiež: Minister vnútra v súvislosti s podnetom ombudsmanky hovoril o opodstatnenosti povinnej štátnej karantény