Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. júl 2024, štvrtok
 

Minister vnútra Roman Mikulec navštívil karanténne centrum v Gabčíkove

01. 04. 2020

Minister vnútra SR Roman Mikulec v stredu 1. apríla 2020 vo večerných hodinách osobne navštívil karanténne zariadenie v Gabčíkove, v ktorom sú umiestňovaní počas povinnej karantény všetci občania SR vracajúci sa zo zahraničia v rámci hromadných, respektíve skupinových repatriácií.

Minister vnútra sa priamo na mieste stretol s prezidentom Hasičského a záchranného zboru Pavlom Nerečom, prezidentom Policajného zboru Milanom Lučanským, veliteľom krízového centra a riaditeľom OR HaZZ v Galante Zoltánom Tánczosom, generálnym sekretárom DPO Vendelínom Horváthom, ako aj so zástupcami Asociácie Samaritánov Slovenska, hlavnou hygieničkou MV SR Jarmilou Pertináčovou a hlavným lekárom MV SR Gustávom Ušiakom.

Stretnutie s hasičmi v Gabčíkove

Minister vnútra sa oboznámil s aktuálnou situáciou v karanténnom zariadení, ako aj s problémami v súvislosti s rôznymi životnými situáciami repatriovaných občanov. Poďakoval všetkým zúčastneným zložkám, bez ktorých by nebolo možné zabezpečiť nepretržitý chod karanténneho zariadenia. Zároveň vyjadril svoju podporu všetkým potrebám bezpečnostných a záchranných zložiek rezortu vnútra.

Zľava: Pavol Nereča, prezident HaZZ, Milan Lučanský, prezident PZ, Roman Mikulec, minister vnútra

Testovacie stanovisko

Namiesto podávania rúk špecifický koronapozdrav