Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. september 2023, utorok
 

MV SR pripravuje výstavbu nového sídla horských záchranárov v Jasnej

15. 07. 2019

hzs-jasna-znasanie-raneneho

Uviedol to štátny tajomník ministerstva vnútra Rudolf Urbanovič v sobotu 13. júla 2019 počas slávnostného programu pri príležitosti 55. výročia vzniku obce Demänovská Dolina.

„Vašu obec netreba určite nikomu zvlášť predstavovať. Je jednou z najkrajších a najnavštevovanejších dolín v Nízkych Tatrách. Priznám sa, často sem zavítam aj pracovne, veď práve v Nízkych Tatrách sa nachádza aj oblastné stredisko Horskej záchrannej služby. Naši horskí záchranári sa pri množstve návštevníkov v horách či na lyžiarskych svahoch v Jasnej na nedostatok práce veru nemôžu sťažovať. Aj preto pripravuje ministerstvo vnútra zlepšenie zázemia pre ich náročnú prácu – výstavbu nového sídla Horskej záchrannej služby v Jasnej,"  povedal Rudolf Urbanovič.

Slávnosť

Pozvanie od starostky Demänovskej Doliny Ľubomíry Klepáčovej  prijala aj predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová, primátor Liptovského Mikuláša a predseda Združenia miesta a obcí Liptova Ján Blcháč a prednostka Okresného úradu v Liptovskom Mikuláši Lenka Mitrengová.