Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. jún 2024, štvrtok
 

Obce postihnuté veternými smršťami a prudkým dažďom dostanú vyše 12 miliónov korún

07. 11. 2008

burka

Návrh na úhradu výdavkov v súvislosti so záchrannými prácami na územiach obvodných úradov Trebišov, Veľký Krtíš, Bardejov, Dunajská Streda, Senica, Poprad a Trenčín vláda schválila 6. novembra 2008. Vychádza z požiadaviek prednostov jednotlivých obvodných úradov. Opodstatnenosť žiadostí bola preverená a požiadavky verifikovali obvodné úrady. Finančné prostriedky pre oblasti postihnuté veternými smršťami a prívalovými dažďami počas tohto a minulého roka v celkovej sume takmer 12 miliónov korún sa uvoľní z rezervy vlády na riešenie povodní, na živelné pohromy a ich prevenciu. Financie budú poukázané na účet ministerstva vnútra, ktoré zabezpečí ich presun do rozpočtov jednotlivých obvodných úradov.   
Najviac prostriedkov vo výške viac ako 5 miliónov korún poputuje do 3 obcí v územnom obvode Bardejov. Oblasť v lete tohto roka postihli víchrica a krupobitie. Koncom júla v nej bola v dôsledku nepriaznivej povodňovej situácii spojenej s potrebou zabezpečenia lekárskej pomoci a núdzového zásobovania vyhlásená mimoriadna situácia.
Vláda zároveň na návrh rezortu financií zo svojej rezervy uvoľní vyše 872 000 000 korún ako finančné odškodnenie pre obec Matiaška postihnutú povodňami v rokoch 2004 a 2005.