Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. apríl 2024, streda
 

Podcast ZVNÚTRA O VNÚTRE - s vedúcim Koordinačného strediska IZS v Trnave Andrejom Nádaským

27. 03. 2023

podcast-logo-ilustr

V poslednom období sme boli svedkami vážnych život, zdravie a majetok ohrozujúcich situácií, ako napríklad rozsiahle požiare v Banskej Štiavnici a v Nových Zámkoch,  rôzne nešťastia a tragédie. Pre takéto situácie je  občanom dispozícii 24 hodín denne 7 dní v týždni linka tiesňového volania 112.

Príjem volaní na číslo 112 zabezpečujú nonstop koordinačné strediská integrovaného záchranného systému v krajských mestách. Operátori linky majú paradoxne najviac práce v čase, keď väčšina ľudí oddychuje a stretávajú sa aj so zneužívaním tiesňovej linky. 

  • V akých prípadoch môže človek využiť bezplatné volanie na 112? A kedy nevolať?
  • S akými problémami ľudia volajú najčastejšie?
  • Ako správne volať na 112?
  • Čo sa pýta operátor na čísle 112? 
  • Ako prebieha vyslanie záchrannej zložky po prijatí telefonátu?

V aktuálnej časti podcastu MV SR Zvnútra o vnútre odpovedá aj na tieto otázky vedúci Koordinačného strediska integrovaného záchranného systému v Trnave Andrej Nádaský 

Rozhovor nájdete aj na FB MV SR

Cieľom podcastov MV SR  je prinášať širokej verejnosti zaujímavé témy, praktické rady, užitočné informácie a predstaviť zaujímavých rezortných odborníkov. Každý druhý týždeň ponúkame krátke 15-minútové rozhovory o fungovaní jednotlivých zložiek -  silových zborov, záchranárov, hasičov, športovcov i úradníkov. Uverejňujeme ich v audiopodobe od 18. hodiny na Facebooku ministerstva vnútra, na LinkedIn, Anchor aj Spotify.