Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. apríl 2021, štvrtok
 

Podpis kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa pre príslušníkov Horskej záchrannej služby na rok 2011

23. 12. 2010

ilustr

Štátny tajomník Ministerstva vnútra Maroš Žilinka v stredu 22. decembra 2010  podpísal s predsedom Odborového zväzu polície  Miroslavom Litvom kolektívnu zmluvu vyššieho stupňa pre príslušníkov Horskej záchrannej služby na rok 2011. Ide o prvú kolektívnu zmluvu v rámci rezortu na rok 2011.

Základná výmera dovolenky príslušníka HZS bola dohodnutá na 5 týždňov v kalendárnom roku. Príslušníkovi, ktorý do konca roka kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov služobného alebo pracovného pomeru, patrí dovolenka vo výmere šiestich týždňov. Štátny tajomník uviedol : „Uzatvorenie kolektívnej dohody v čase úsporných opatrení nie je jednoduché, aj preto by som ocenil korektný prístup Odborového zväzu polície v Slovenskej republike pri tomto kolektívnom vyjednávaní. Sociálny zmier považujem za veľmi dôležitý a aj uzatvorenie tejto kolektívnej zmluvy je príspevkom k jeho udržaniu."

 

Predseda OZP Miroslav Litva a štátny tajomník MV SR Maroš Žilinka podpisujú kolektívnu zmluvu

 
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)