Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. september 2021, štvrtok
 

Skríning v sobotu 23. januára ukázal 0,77-percentnú pozitivitu

24. 01. 2021

zdravotník vykonávajúci výter nosa

Počas sobotného celoplošného skríningu v sobotu 23. januára 2021  sa na Slovensku vykonalo 1 303 949 testov. Z nich bolo pozitívnych 9979, čo predstavuje 0,77-percentnú pozitivitu. Na tlačovej konferencii v nedeľu 24. januára  o tom informoval predseda vlády Igor Matovič.

 

Minister vnútra Roman Mikulec dodal, že počas dňa bolo otvorených 3791 odberných miest. Poznamenal, že situácia je pokojná, o testovanie je záujem.

"Som rád, že sa ľudia zapojili, prišli a že si uvedomujú dôležitosť tohto projektu pre nás všetkých. Doteraz je to slušný výsledok," uviedol premiér. Na margo počtov uviedol, že každé číslo medzi 1,5 až tromi miliónmi otestovaných je "dobré číslo". V súvislosti so sobotnými výsledkami označil za najväčšieho rekordéra, čo sa miery pozitivity týka, okres Revúca.  

 Premiér Matovič s ministra vnútra a zdravotníctva na tlačovej konferencii

Zároveň sa premiér poďakoval všetkým, ktorí pridali ruku k dielu a zabezpečili, aby skríningové testovanie malo plynulý priebeh. "Som rád, že sa spoločnosť zomkla v boji s pandémiou," povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí. Cieľom skríningového testovania podľa Krajčího bolo identifikovať ohniská, teda lepšie regióny od horších.

V sobotu 23. januára 2021 v rámci testovania bolo v odberných miestach viac ako 20.000 členov odberných tímov

V teréne bolo 2472 vojakov, vyše 1500 policajtov a takmer 400 pracovníkov okresných úradov

Minister Roman Mikulec uviedol, že situácia je na odberných miestach aj počas nedele pokojná. Počas soboty zároveň nezaznamenali nejaké väčšie incidenty.

Minister Roman Mikulec na tlačovej konferencii

O týždeň bude testovanie pokračovať v polovici okresov s najhoršími výsledkami. Percentuálny podiel pozitívnych zo všetkých dní skríningového testovania môže byť podľa šéfa rezortu zdravotníctva vyššie ako jedno percento. V sobotu bolo pozitívnych 0,77 percenta účastníkov, v predchádzajúcich dňoch bolo číslo výrazne vyššie, dodal minister Marek Krajčí.

Zdroj a foto: TASR, MV SR