Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. júl 2024, nedeľa
 

Slávnostná akadémia Slovenského Červeného kríža v Liptovskom Mikuláši

04. 06. 2019

slovensky-cerveny-kriz-liptov-jun2019 (4)

Štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič odovzdal pamätnú plaketu Územnému spolku Liptov Slovenského Červeného kríža. Stalo sa tak pri príležitosti 100. výročia Slovenského Červeného kríža. Vzácne jubileum si pripomenula aj organizácia, ktorá pôsobí v regióne Liptova.

Stalo sa tak na sa slávnostnej akadémii, ktorej dejiskom bol v pondelok 3. júna 2019 Dom kultúry v Liptovskom Mikuláši. Ocenenie odovzdal Rudolf Urbanovič riaditeľke územného spolku Marike Kubíkovej a predsedníčke organizácie Marte Voštinákovej.

Slávnostná akadémia v Liptovskom Mikuláši

„Spolupráca medzi zložkami záchranného systému, ktoré patria pod náš rezort, je veľmi dobrá. Policajti, hasiči či horskí záchranári sa so zástupcami Slovenského Červeného kríža stretávajú pravidelne. Aj v Liptove vnímame spoluprácu veľmi pozitívne. Ministerstvo vnútra Územný spolok Liptov v ostatnom období podporilo aj finančne. Veľmi si vážime vašu prácu, za ktorú vám patrí obdiv, úcta a srdečná vďaka," povedal Rudolf Urbanovič.

Slávnostná akadémia v Liptovskom Mikuláši

Na podujatie, na ktorom boli ocenení aj viacerí členovia miestnych spolkov Slovenského Červeného kríža, prijala pozvanie aj prednostka Okresného úradu v Liptovskom Mikuláši Lenka Mitrengová.

Slávnostná akadémia v Liptovskom Mikuláši

Zástupkyne Územného spolku Liptov si prevzali z rúk primátora Jána Blcháča zlatú pamätnú plaketu mesta Liptovský Mikuláš. Prednosta Mestského úradu v Liptovskom Hrádku Ján Kazár im odovzdal ďakovný list.