Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Univerzitná Nemocnica sv. Michala sprístupnila registráciu na očkovanie proti COVID-19

25. 01. 2021

tabuľa s logom nemocnice sv. Michala

Od pondelka 25. januára 2021 majú občania možnosť registrovať sa na vakcináciu v Univerzitnej nemocnici - Nemocnici svätého Michala, a.s. v Bratislave. Košická rezortná nemocnica bude túto možnosť poskytovať od pondelka 1. februára 2021.

 

Univerzitná nemocnica - Nemocnica svätého Michala, a.s. je rezortnou nemocnicou, ktorá zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre útvary rezortov vnútra a obrany. Zároveň pri vakcinácii postupuje v zmysle platnej vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR č. 10/2021 Z. z., resp. jej prílohy.

Vedenie nemocnice a jej zamestnanci sa rozhodli pomôcť pri vakcinácii proti ochoreniu COVID-19 a to nielen očkovaním zamestnancov rezortov, ale aj širokej verejnosti. Po dohode ministerstva vnútra a ministerstva zdravotníctva Nemocnica svätého Michala oslovila Národné centrum zdravotníckych informácií so žiadosťou o zaradenie do zoznamu zdravotníckych zariadení na zabezpečovanie vakcinácie.

„Veľmi ma teší, že naša rezortná nemocnica, ktorá sa prioritne stará o zamestnancov rezortov vnútra a obrany pomôže pri vakcinácii obyvateľov Slovenska v dvoch najväčších mestách. Verím, že aj tento krok urýchli boj proti pandémii a pomôže nám vrátiť sa do normálneho života,“ povedal minister vnútra, Roman Mikulec.

Vďaka rýchlej reakcii nemocnice sa môžu občania od dnešného dňa registrovať prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk a získať termín očkovania v Bratislave. Od pondelka 1.februára 2021 budú môcť túto službu rezortnej nemocnice využiť aj záujemcovia v Košiciach.

„Som rád, že rokovania so všetkými zainteresovanými subjektami boli veľmi konštruktívne a rýchle. V súčasnej situácii nie je priestor na váhanie a zdĺhavé debaty. Naše nemocnice môžu začať s vakcináciou verejnosti takmer okamžite,“ vyhlásil generálny riaditeľ nemocnice Branislav Delej.