Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. marec 2023, pondelok
 

Ústredný krízový štáb sa zaoberal problémami týkajúcimi sa integrácie utečencov

26. 04. 2022

mikulec-ivan

Ústredný krízový štáb sa v utorok 26. apríla 2022 zaoberal problémami týkajúcimi sa integrácie utečencov z Ukrajiny. Podľa ministra  vnútra Romana Mikulca je  potrebné je riešiť napríklad dlhodobé ubytovanie a zabezpečenie stravovania odídencov. Integračná skupina by mala prísť s riešením čo najskôr.

 "Situácia na hranici aj na Ukrajine je trošku pokojnejšia a využívame čas na to, aby sme veci, ktoré už sú dnes etablované, ktoré máme aplikované, aby sme ich vyprecizovali, respektíve, aby sme sa zamýšľali aj nad vecami, ktoré nás čakajú v budúcnosti, hlavne týkajúcimi sa integrácie," načrtol minister.

Riešenie v téme dlhodobého ubytovania odídencov má navrhnúť integračná skupina. "Toto je téma, ktorou sa zapodievajú aj iné krajiny. Stanovili sme si, že toto si musíme rozobrať a začleniť túto tému do všetkých ostatných tém súvisiacich nielen s príchodom odídencov, ale najmä s tým, akým spôsobom budú postupne integrovaní do spoločnosti," povedal Roman Mikulec.
Peter Ivan zo sekcie krízového riadenia MV SR informoval, že tento týždeň preberajú strategickú úroveň štábu, medzirezortnú pracovnú skupinu, ktorá je nosným bodom zasadania ústredného krízového štábu. "Dnes je našou veľkou prioritou udržateľnosť a zabezpečenie humanitárnej pomoci a toku materiálu, ktorý je potrebný, na Ukrajinu," priblížil. Procesy v humanitárnom logistickom centre v Haniske pri Košiciach sú podľa neho nastavené, hub je pripravený aj na väčšiu humanitárnu pomoc.

Prečítajte si tiež:

Zdroj: TASR, MVSR