Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. jún 2024, utorok
 

V Nitre odovzdali ceny súťaže "112 AWARDS"

09. 03. 2010

112awars-ilustr

Štátny tajomník ministerstva vnútra SR a splnomocnenec vlády pre integrovaný záchranný systém Jozef Buček  na Obvodnom úrade v Nitre odovzdal ceny víťazom súťaže „112 AWARDS“.

Medzi oceňovanými bol napr. občan, ktorý pomohol zachrániť topiaceho sa chlapca, alebo operátor linky 112, ktorý svojim citlivým prístupom pomohol predísť samovražde. Ďalej bolo ocenené najlepšie koordinačné stredisko integrovaného záchranného systému, ktorým sa vďaka prepracovanej informačno-komunikačnej infraštruktúre stalo koordinačné stredisko v Nitre, či výnimočná iniciatíva kontrolných chemických laboratórií civilnej ochrany, ktoré sa vďaka mobilným chemickým laboratóriám zaradili do štruktúr medzinárodných bezpečnostných a záchranných jednotiek. Ocenenie získali aj policajti z Akadémie Policajného zboru nominovaní za šírenie osvety o integrovanom záchrannom systéme v radoch polície ako aj príslušník Hasičského a záchranného zboru za profesionálne zvládnutie psychicky náročnej situácie.

Ceny si prevzali víťazi v týchto kategóriách:

  • Výnimočný občiansky záchranársky čin s podporou 112 : Ing. Peter Adamkovič, nominovaný Ing. Petrom Galbom, OR HaZZ Piešťany.
  • Výnimočný profesionálny záchranársky čin a prvá pomoc s podporou 112: npor. Michal Kovár, OR HaZZ Malacky, nominovaný pplk. Ing. Pavlom Mikulášekom, KR HaZZ v Bratislave.
  • Výnimočné koordinačné stredisko: Koordinačné stredisko integrovaného záchranného systému v Nitre, nominované Ing. Róbertom Ambrom, KR HaZZ v Nitre.
  • Výnimočná iniciatíva záchranárskej zložky: Vzdelávancí a technický ústav krízového manažmentu a civilnej ochrany Slovenská Ľupča, nominovaný Ing. Milošom Kosírom. 
  •  Výnimočná aktivita v oblasti osvety a vzdelávania o čísle tiesňového volania 112: Ing. Marian Suja a doc. Vladimír Blažek, CSc., Akadémia PZ v Bratislave, nominovaní prof. PhDr. Jánom Buzalkom, Csc., Akadémia PZ v Bratislave.
  • Špeciálne ocenenie: Ing. Milan Varga, Koordinančné stredisko IZS v Košiciach nominovaný.


Víťazi súťaže boli ocenení pamätnými predmetmi s logom 112, ako aj finančnou odmenou a darčekovým košom od hlavného sponzora súťaže, spoločnosti Ericsson.

Súťaž „112 AWARDS“ je celoeurópska súťaž, ktorú organizuje Európska asociácia tiesňových liniek (EENA) v záujme oceniť výnimočné záchranárske činy a výnimočné zásluhy v rozvoji jednotného európskeho čísla tiesňového volania 112. Slovenská republika tento rok po prvý krát zorganizovala národné kolo súťaže, do ktorého sa mali možnosť zapojiť nielen profesionálni záchranári, ale všetci občania SR. Víťazi národného kola budú nominovaní Slovenskou republikou do európskeho kola súťaže.

Detailné informácie o skutkoch ocenených