Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 6. december 2023, streda
 

Zámok Topoľčianky hostil národné kolo VI. ročníka výtvarnej súťaže

11. 02. 2019

DSC_0477

Zámok Topoľčianky hostil národné kolo VI. ročníka výtvarnej súťaže Ochranárik ČTV 112 a civilnej ochrany.

11. 2. na európsky deň čísla tiesňového volania 112 sa v priestoroch svadobnej siene Zámku Topoľčianky uskutočnilo už tradičné podujatie – slávnostné vyhodnotenie národného kola výtvarnej súťaže Ochranárik ČTV 112 a civilnej ochrany spojené s vernisážou ocenených výtvarných prác.

Účelom súťaže je rozvíjať kreatívnym spôsobom u detí a mládeže povedomie  čísla tiesňového volania 112 ako nástroja perspektívnej pripravenosti budúcich používateľov. Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je sekcia krízového riadenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky v spolupráci s odbormi krízového riadenia okresných úradov.
V školskom roku 2018/2019 sa do súťaže v 69 okresoch zapojilo 1 118 škôl. Na tému „Veď aj ja som záchranár“ vytvorili deti a žiaci 8 065 výtvarných prác.

V 1. kategórii materské školy sa zúčastnilo 1 516 detí z 307 materských škôl

V 2. kategórii základné školy I. stupeň sa zúčastnilo 3 553 žiakov z 394 škôl

V 3. kategórii základné školy II. stupeň sa zúčastnilo 1 954 žiakov z 303 škôl

V 4. kategórii špeciálne školy sa zúčastnilo 1042 žiakov zo 114 škôl

Vo všetkých kategóriách bolo v rámci národného kola ocenených spolu 12 prác, na základe výberu odbornou porotou.
Odovzdať svoj hlas mala možnosť aj široká verejnosť a 12 prác v rámci internetového hlasovania bolo tiež odmenených hodnotnými cenami.
Ceny víťazom odovzdal generálny riaditeľ sekcie krízového riadenia Ministerstva vnútra SR plk. Ing.  Marián Dritomský.
Ocenení mladí tvorcovia a hostia mali možnosť využiť návštevu Zámku Topoľčianky na prehliadku jeho historických priestorov alebo navštíviť Národný žrebčín Topoľčianky.

Za možnosť uskutočniť národné kolo výtvarnej súťaže Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany v tak krásnom prostredí zámku Topoľčianky, patrí  poďakovanie vedeniu zámku Topoľčianky,  Jurajovi Meskovi, starostovi obce Topoľčianky, pani Mgr. Zite Koprdovej prednostke OÚ Zlaté Moravce, zamestnancom odboru krízového riadenia OÚ Zlaté Moravce, Hasičskému a záchrannému zboru Slovenskej republiky  a zamestnancom sekcie krízového riadenia  Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.  

Ďakujeme a tešíme sa na národné kolo VII. ročníka výtvarnej súťaže Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany.  

Sekcia krízového riadenia MV SR