Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. marec 2024, nedeľa
 

Zástupcovia MV SR sa zúčastnili na rokovaní Európskeho fóra pre znižovanie rizika katastrof v Ríme

25. 11. 2018

UNISDR

V dňoch 21. – 23. novembra 2018 sa v Ríme pod záštitou Úradu OSN pre znižovanie rizika katastrof (UNISDR) a  v spolupráci s Európskou Komisiou a Radou Európy konalo každoročné stretnutie platformy Európskeho fóra pre znižovanie rizika katastrof (EFDRR).

Nadväzujúc na výsledky stretnutia EFDRR v Turecku 2017 a stretnutia Globálnej platformy v Mexiku 2017, tohtoročné stretnutie bolo prioritne zamerané na adresovanie kľúčových otázok, ktoré môžu urýchliť implementáciu Sendaiského rámca 2015 - 2020 v súlade s cieľmi trvalo udržateľného rozvoja a Parížskou dohodou.

Vzhľadom na účasť takmer 900 odborníkov z verejnej správy i súkromnej sféry bolo toto stretnutie zároveň jedinečnou príležitosťou na výmenu národných skúseností za účelom zlepšenia rozvoja, posilnenia odolnosti, znižovania hospodárskych rizík.

Slovenská republika bola poctená ponukou UNISDR na moderovanie jedného z mnohých stretnutí, ktoré sa konalo v rámci platformy; zamestnankyňa Sekcie krízového riadenia MV SR sa zhostila tejto úlohy počas pracovného stretnutia s účasťou panelu medzinárodných odborníkov pre oblasť znižovania rizika katastrof.