Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske programy

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. marec 2024, nedeľa
 

Ministerstvo vnútra upozorňuje starostov na falošných informátorov

02. 08. 2016

vykricnik

Ministerstvo vnútra SR upozorňuje samosprávy na osoby vystupujúce v mene ministerstva, ktoré poskytujú samosprávam klamlivé informácie v súvislosti s vyhlásenými výzvami/vyzvaniami a o čerpaní prostriedkov z eurofondov.

Od týchto informácií sa rezort vnútra dištancuje a dôrazne upozorňuje starostov miest a obcí, že kompetenciu poskytovať informácie o možnosti podpory z operačného programu Ľudské zdroje na výstavbu či rekonštrukciu materských škôl a komunitných centier v oblastiach s rómskymi komunitami majú jedine pracovníci sekcie európskych programov MV SR. Oficiálne informácie sú poskytované buď počas informačných dní v regiónoch, ktoré sa spravidla konajú na mestskom úrade pre niekoľko desiatok samospráv z okolia, telefonicky alebo na vyžiadanie prostredníctvom mailov. Miesto a čas konania informačných dní je vždy uverejnený na oficiálnej internetovej stránke rezortu http://www.minv.sk/?OPLZ.

V prípade, že obecné, miestne a mestské úrady navštívia takéto osoby, informujte nás prosím prostredníctvom mailu na TA.13G4@TL4G.STGPFKY4@ alebo telefonátu na 02/509 45 112 a pomôžte nám identifikovať tieto osoby uvedením ich mena, funkcie a kontaktu, ktoré pri komunikácii s Vami uviedli.

Správne a pravdivé informácie sú pre samosprávy základným predpokladom kvalitného spracovania projektu a zvyšujú šance na úspech v hodnotení a následnú podporu zo zdrojov Európskej únie. Vzájomná komunikácia je dôležitá pre usmernenie žiadateľa pri príprave projektovej žiadosti, ale aj pre informovanie pracovníkov MV SR o potrebách žiadateľov.