Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. máj 2024, štvrtok
 

Činnosť hasičov v Bratislavskom kraji v súvislosti s poveternostnou situáciou

13. 03. 2023

Spadnutý strom, Petržalka

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Bratislavskom kraji zasahovali v priebehu soboty 11. marca 2023 od 6.00 hod. do 21.00 hod. v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 68-krát.
Príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy zasahovali 25-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku (z hasičských staníc Pezinok a Senec) zasahovali 10-krát a príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Malackách zasahovali pri jednej udalosti. Pri udalostiach súvisiacich so silným vetrom v sobotu 11. marca zasahovalo 58 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s 15 kusmi hasičskej techniky.
V súvislosti s poveternostnou situáciou zasahovalo okrem profesionálov aj 55 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí s 15 kusmi hasičskej techniky. Členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Pezinok zasahovali 5-krát, členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Devínska Nová Ves 4-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Ružinov a Svätý Jur po 3-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Boldog, Píla, Ivanka pri Dunaji, Petržalka a Budmerice po 2-krát a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Modra, Rača, Stupava, Vinosady po 1-krát.
Profesionálni hasiči a členovia DHZO zasahovali najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií, naklonených stromov, odtrhnutých striech z rodinných domov, uvoľnených billboardov a iných udalostí spôsobených nepriaznivým počasím.
Zdroj: HaZZ, foto: DHZo Bratislava - Petržalka

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]